Protetyka Wrocław

Jeżeli szukasz dla siebie rozwiązania - to DOBRZE ŻE TU JESTEŚ!

Familia Dent specjalizuje się w protetyce klasycznej. Mamy ogromne doświadczenie w wykonywaniu protez akrylowych, szkieletowych oraz koron i mostów porcelanowych.

Decyzja o wyborze konkretnej protezy, będzie podyktowana dwiema przesłankami:

  • ilością własnych zębów
  • budżetem jakim dysponujemy

1) Protezy akrylowe:
a) całkowita górna lub dolna - cena od 800 zł
Wykonujemy je z akrylu, w ustach utrzymuje się na zasadzie przyssania do tkanek miękkich.

b) częściowa:
- powyżej 7 zębów - cena od 700 zł,
- poniżej 7 zębów - cena od 600 zł,
- poniżej 3 zębów - cena od 400 zł
Wykonane są z akrylu, utrzymują się za pomocą widocznych metalowych klamer co może być dyskomfortem.

2) Proteza częściowa szkieletowa - cena od 1500 zł
Trzon - szkielet takiej protezy wykonany jest ze specjalnego stopu metali, na tej konstrukcji umocowane są zęby akrylowe. Protezy szkieletowe są jednym z najlepszych rozwiązań. Plusem tej protezy jest to, że opiera się na własnych zębach pacjenta, posiada ciernie oraz klamry. Niestety nie są to elementy kosmetyczne, zamiast tych widocznych klamer można wprowadzić kosmetyczne rozwiązania np. rygle, zasuwy, zatrzask i teleskopy.

3) Proteza acetalowa - cena od 1500 zł
Protezy acetalowe są podobne do szkieletowych i są wykonanez acetalu - materiału termoplastycznego o wysokiej homogenności odpornego na zginanie. Są one idealne dla osób z alergią na metale.

4) Proteza nylonowa - cena od 1500 zł
Oferujemy je jako alternatywę dla protez akrylowych i szkieletowych. Zwiększają one komfort użytkowania, są cieńsze. Cała proteza jest elastyczna, co ważne klamry w tej protezie nie uszkadzają zębów własnych.

5) Proteza natychmiastowa - cena od 800 zł
Cena zależy od wielkości płyty oraz ilości dostawianych zębów. Zakładamy ją zaraz po ekstrakcji na krwawiącą ranę. Rozwiązanie to stosowane jest u osób, które ze względu na zawód nie mogą sobie pozwolić na funkcjonowanie bez zębów.

6) Wkłady koronowe i koronowo korzeniowe - cena od 350 zł
Kiedyś w sytuacji, kiedy po oczyszczeniu próchnicy pozostał tylko korzeń zęba, był on najczęściej usuwany. Obecnie nowoczesna stomatologia proponuje trwałą odbudowę za pomocą wkładów koronowo korzeniowych. Stosujemy je głównie w przypadku dużego zniszczenia korony zęba. Wkłady najczęściej wykonane są z metalu, lub włókna szklanego.

7) Korony protetyczne
Klasyczna protetyka pozwala nam na odtworzenie zębów nawet tych mocno zniszczonych, tych które nie nadają się już do leczenia zachowawczego np. zniszczonych próchnicowo lub po urazach mechanicznych albo startych patologicznie.
a) korony metalowe - cena od 400 zł (korona protetyczna to taka czapeczka którą zakłada się na oszlifowany ząb)
b) korony porcelanowe - cena od 800 zł (w tej konstrukcji, porcelana nakładna jest na "czapeczkę" wykonaną ze szlachetnych stopów lub ze złota)
c) korony tymczasowe - cena od 300 zł (wykonujemy je z akrylu na czas wykonana korony ostatecznej)

8) Mosty protetyczne
Cena dotyczy jednego punktu w moście. Pojęcie most protetyczny jest bardzo trafne, gdyż doskonale ujmujeistotę tego uzupełnienia. Wykonuje się je na oszlifowanych zębach własnych lub implantach, to jedno z najpopularniejszych rozwiązańna odbudowę częściowych niewielkich braków w uzębieniu. Most może być zdjęty z filarów wyłącznie przez lekarza ,przy czym zdjęcie połączone jest z jego zniszczeniem .
Most składa się z dwóch elementów, przęsła odtwarzającego utracone zęby, oraz z elementów łączących przęsło z filarem który stanowi naturalny ząb. Elementami łączącymi przęsło z filarem najczęściej są korony protetyczne.

PROTETYKA - CO WARTO WIEDZIEĆ

Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją i rehabilitacją narządu żucia. Celem protetyki jest odbudowa właściwego zgryzu. Chodzi o to, aby przywrócić pierwotne warunki zgryzowe, które wraz z upływem lat, lub z powodu innych niekorzystnych zdarzeń straciły swoją wartość funkcjonalną lub estetyczną. Leczenie polega na kosmetycznym odtworzeniu utraconych elementów pojedynczego zęba, kilku brakujących zębów lub nawet całego uzębienia za pomocą koron, mostów i protez ruchomych.

U nas każdy pacjent jest traktowany indywidualnie. Każdy z nas ma inne oczekiwania. Dlatego słuchamy, wyjaśniamy, pytamy jakich rezultatów pacjent oczekuje.

Dzisiejsza protetyka daje wręcz nieograniczone możliwości. Obecnie utrata zęba to nie tragedia, na rynku usług stomatologicznych, dostępne są takie środki, które pozwalają uzyskać uśmiech rodem z Hollywood.

Aby zaspokoić wciąż rosnące wymagania pacjentów wprowadzono do protetyki nowe technologie. Jedna z takich technologii zrewolucjonizowała świat stomatologii. Jest to system CAD/CAM.

Historia protetyki sięga czasów starożytnych, zawsze od niepamiętnych czasów we wszystkich kulturach braki zębowe były traktowane jako coś krępującego.

Marzeniem każdego jest piękny, biały i zdrowy uśmiech. Dlatego też protetykę charakteryzuje nieustanny postęp.


Zapraszamy do naszego gabinetu.


Galeria

Copyright Familia Dent Sp. z o.o. All Rights Reserved |  Created by IDEA4YOU Reklama & serwis komputerów